ACM Çankaya Student Chapter

WomEncourage 2017

Etkinlik her sene düzenli olarak ACM-W Avrupa tarafından düzenlenmektedir. Bu sene İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen womEncourage 2017, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Alanlarında kadınların daha aktif olmasını destekleme amacını taşımaktadır.

Bilimsel bir etkinliğin yanı sıra, bilgisayar bilimleri ve ilgili disiplinlerdeki  kariyer fırsatlarını keşfetmek ve katılımcıların mesleki ağını genişletmek amacıyla düzenlenen bir etkinliktir. Bu konferans, lisans ve lisansüstü öğrencilerin yanı sıra araştırmacılar ve profesyonelleri bir araya getirerek başarılarını ve bilgisayar bilimlerindeki deneyimlerini paylaştırır. Program akademik ve endüstriyel araştırmalarda kariyer konularıyla ilgili teknik sunumlar ve tartışmalar da içerir.

Bu sene womEncourage Etkinliği’nde üniversitemiz de temsil edildi. Ufak çaplı yazılım projelerinde ve work shoplarda görev alındı. Avrupa’da hem sektörün ileri gelenleri ve profesyonel akademisyenlerle hem de diğer Avrupa Student Chapterları ile birebir iletişime geçilip üniversitemizin ağına başarılı isimler eklendi, bilişim dünyası hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir